خانه » داعش » اخبار داعش » داعش و بوکوحرام در حال تقویت روابط
loading...

داعش و بوکوحرام در حال تقویت روابط

داعش و بوکوحرام در حال تقویت روابط

داعش,داعش و بوکوحرام در حال تقویت روابط

داعش و بوکوحرام دو گروه تروریستی می باشند که در ماه ژوئن بوکوحرام با سرکرده گروه تروریستی داعش یعنی ابوبکر بغدادی بیعت کردند و خود را عضوی از گروه داعش نامیدند.

به گزارش میهن گرام :و به نقل از آسوشیتدپرس، بوکوحرام در ماه مارس، با داعش بیعت کرد و در ماه ژوئن به عنوان استان داعش در غرب آفریقا اعلام شد. از زمان انتخاب محمد بوهاری به عنوان رئیس جمهور نیجریه در ماه مارس امسال و وعده وی برای پایان دادن به تحرکات تروریستی بوکوحرام، تاکنون بیش از یک هزار نفر در خشونت های مرتبط با این گروه تروریستی کشته شده اند.

جاکوب زن، تحلیلگر نیجریه ای در موسسه جیمز تاون واشینگتن گفت: بین هشتاد تا دویست ستیزه‌جوی بوکوحرام در شهر سرت لیبی حضور دارند. به گفته وی، بر اساس اعلام مقامات امنیتی الجزایر، ستیزه‌جویان این گروه به سایر تروریست‌ها در شمال کشور آفریقایی نیجر پیوسته‌اند.

بازداشت احمد الاسیر در پانزده ماه اوت در فرودگاه بیروت، شاهد دیگری دال بر افزایش روابط بوکوحرام با داعش است. مقامات لبنانی گفتند این فرد قصد داشت با استفاده از گذرنامه جعلی فلسطینی و ویزای نیجریه ای، به نیجریه برود.

سازمان مهاجرت نیجریه اعلام کرده است بین ژانویه ۲۰۱۴ تا مارس ۲۰۱۵ مانع از خروج بیش از ۲۳ هزار و ۴۷۰ نفر از این کشور شده است. نشریات دولتی نیجریه نیز گزارش دادند برخی از شهروندان این کشور در ماه های اخیر برای پیوستن به گروه های تروریستی در خاورمیانه و شمال آفریقا، خاک کشور را ترک کرده اند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*