خانه » داعش » اخبار داعش » جزئیات حملات انتحاری پاریس از زبان دادستان شهر
loading...

جزئیات حملات انتحاری پاریس از زبان دادستان شهر

جزئیات حملات انتحاری پاریس از زبان دادستان شهر

جزئیات حملات انتحاری پاریس از زبان دادستان شهر

اخبار داعش :مهترین خبر روزهای گذشته حملات انتحاری داعش در فرانسه و شهر پاریس بوده است که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از مردم این کشور شد و حتی گفته می شود در پاریس حکومت نظامی اعلام شده است.شما میتوانید جزئیات این حملات را در ادامه بخوانید.

به گزارش میهن گرام به نوشته روزنامه گاردین، فرانسوا مولن در کنفرانس خبری روز شنبه گفت که دست‌کم ۱۲۹ تن کشته و ۳۵۲ تن زخمی شدند و حال ۹۰ تن از آنان وخیم گزارش شده است. این حملات مسلحانه و بمبگذاری‌های انتحاری از سوی فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه به عنوان “اقدام جنگی” توصیف شده است.

به گفته دادستان پاریس، سه مهاجم با ملیت فرانسوی در بلژیک و در ارتباط با حملات مذکور بازداشت شده‌اند. این خونین‌تر حملات در پاریس از زمان جنگ جهانی دوم و بدترین نوع حملات در اروپا از زمان بمبگذاری‌های راه آهن مادرید در سال ۲۰۰۴ محسوب می‌شود. گروه تروریستی داعش روز شنبه مسوولیت این جنایات را بر عهده گرفت.

فرانسوا مولن گفت که پلیس در تلاش برای شناسایی هفت شبه‌نظامی است که در جریان حملات کشته شدند و تایید کرد که دست‌کم یکی از مهاجمان که از روی اثرانگشت شناسایی شده، ملیت فرانسوی دارد و در منطقه “کورکورون” (Courcouronnes) در حومه پاریس سکونت داشته است. این مرد متولد ۱۹۸۵ سابقه کیفری داشته و در سال ۲۰۱۰ به عنوان افراطگر شناخته شده بود.

بستگان یکی از مهاجمان که متولد حومه پاریس است، اواخر روز شنبه بازداشت شدند و طبق گفته مقام‌های فرانسوی، تحقیقات از آنها ادامه دارد. دادستان پاریس همچنین پیش از آن گفته بود که یک پاسپورت سوری که متعلق به یک مرد متولد ۱۹۹۰ بوده و برای مقام‌های فرانسوی شناخته شده نیست، در نزدیکی دو تن از تروریست‌ها یافت شده که خودشان را در صحنه حملات منفجر کردند. نیکوس توسکاس، وزیر حفاظت شهروندان یونان گفته است که دارنده این گذرنامه در سوم اکتبر و از طریق جزیره “لروس” یونان وارد اتحادیه اروپا شده است.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داده است خودرویی که احتمالا در حملات پاریس از آن استفاده شده در شرق پاریس کشف شده است.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*