خانه » داعش » اخبار داعش » حملات تروریستی خونین در فرانسه +تصاویر
loading...

حملات تروریستی خونین در فرانسه +تصاویر

حملات تروریستی خونین در فرانسه +تصاویر

حملات تروریستی خونین در فرانسه +تصاویر

اخبار داعش :بعد از خاورمیانه حالا داعش اروپا و مردم کشورهای اروپایی را هدف گرفته.شاید خیلی ها که بازی فوتبال فرانسه و آلمان را که مشاهده می کردن شاهد اتفاقاتی در این بازی بودند که در ادامه می توانید ببینید چه اتفاقی افتاده است.

به گزارش میهن گرام :پلیس پاریس اعلام کردکه دراثر دو تیراندازی و سه انفجار در حدود ساعت ۲۲ جمعه شب به وقت محلی درناحیه‌های ۱۰ و ۱۱ پاریس، دستکم ۳۰ نفر کشته شدند که بامداد شنبه تعداد کشته‌ها به ۱۵۰ نفر و تعداد گروگان‌ها به ۱۰۰ نفر افزایش یافت، رییس جمهوری فرانسه و وزیرخارجه آلمان در استادیوم بودند.
این درحالیست که تعداد کشته‌ها و زخمی‌ها و گروگان‌ها در این حوادث از سوی مراجع رسمی تایید نشده است و پلیس فرانسه تعداد کشته‌ها را حداقل ۴۰ نفر و زخمی‌ها را ۶۰ نفر و بامداد شنبه تعداد کشته‌ها را ۱۱۲ نفر و سپس ۱۵۰ نفر اعلام کرد درحالی که برخی خبرگزاری‌ها تعداد کشته‌ها را بیش از این تعداد پیش بینی می‌کنند.

سایت روزنامه ال پاییس گزارش داد، یکی از این حملات در یک سالن جشن و موسیقی باتکلان اتفاق افتاد. شاهدان عینی که در نزدیکی‌های این سالن بودند، از به گروگان گرفته شدن چندین نفر در داخل این سالن خبر دادند.
«فرانسوا اولاند» رئیس جمهوری فرانسه نیز که در استادیوم ورزشی محل مسابقات فوتبال فرانسه و آلمان حضور داشت، بلافاصله پس از شنیده شدن صدای انفجار در نزدیکی این ورزشگاه با یک بالگرد از این محل به وزارت کشور انتقال یافت تا یک شورای بحران تشکیل دهد.
«اشتاین مایر» وزیر خارجه آلمان که در پاریس حضور داشت پس از این حادثه پاریس را به مقصد وین ترک کرد.
دومین حمله هنگامی رخ داد که یک فرد با یک سلاح کالیبر بزرگ به تیراندازی در یک رستوران در مرکز پاریس پرداخت.

همزمان با این تیراندازی‌ها، برخی از رسانه‌ها اشاره کردند که صدای چندین انفجار در نزدیکی استادیوم ورزشی فوتبال که در آن زمان، تیم‌های ملی فرانسه و آلمان در حال بازی بودند، شنیده شد.

گروگانگیری در سالن نمایش باتکلان پاریس در حالی پایان یافت که این اقدام و تلاش پلیس برای پایان آن خونبار‌ترین نتیجه را با حدود ۱۰۰ کشته از مجموع ۱۵۰ قربانی در پی داشت.
پلیس فرانسه پایان گروگانگیری در سالن نمایش باتکلان پاریس را با کشته شدن دو مهاجم عامل این حادثه پیش از اشغال این مکان از سوی پلیس اعلام کرد. پیش از این، اعلام شده بود که تروریست‌ها ۱۰۰ تن را در این سالن به گروگان گرفته‌اند و حالا رسانه‌های غربی به نقل از منابع امنیتی از کشته شدن ۱۱۲ تن در جریان این گروگانگیری خبر می‌دهند.
معنای این ۱۱۲ کشته می‌تواند آن باشد که تمامی گروگان‌ها به دست تروریست‌ها سلاخی شده‌اند ولی برخی گزارش‌ها نیز حکایت از کشته شدن گروگان‌ها در جریان حمله پلیس به این محل دارد هر چند آمار رسمی از تعداد گروگان‌ها و کشته شدگان و مجروحان تاکنون اعلام نشده است.
گفته می‌شود ۶۰ نفر در نقاط دیگر پاریس در جریان انفجار و درگیری جمعه شب کشته شده‌اند.

با این حال الیزه پایان عملیات گروگانگیری سالن نمایش باتکلان را در حالی با حداکثر ممکن مرگ گروگان‌ها اعلام کرد که حمام خون تروریست‌ها تنها به این مکان خلاصه نشده است.
بر اساس اعلام پلیس فرانسه ۴۰ تن دیگر نیز در دو انفجار نزدیک استادیوم بین المللی فرانسه و همچنین تیراندازی در نزدیک رستورانی در پاریس کشته شده‌اند.
یک شاهد به رویترز گفته که صدای ۵ انفجار را تنها در نزدیکی سالن باتکلان شنیده است.
از سوی دیگر گروه تروریستی داعش در صفحات اجتماعی خود با به عهده گرفتن مسئولیت این اقدام تروریستی اعلام کرده است که «این حملات ۱۱ سپتامبر فرانسه است.»
داعش در شبکه توئیتر عبارت «پاریس در آتش» را درج نموده که این جمله داعش به نوعی می‌تواند نشان دهنده نقش این گروه تروریستی در این انفجار‌ها باشد.
وضعیت شهر پاریس در حال حاضر بحرانی است و فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه در این کشور آماده‌باش نظامی اعلام کرده است.

رئیس جمهور فرانسه می‌گوید کشورش با بی‌سابقه‌ترین حادثه تروریستی مواجه است.
وی پس از حملات تروریستی در پاریس گفت: در اتفاقات پاریس تعداد زیادی کشته شدند. ما همه تلاشمان را می‌کنیم که گروگان‌ها را آزاد کنیم و با مهاجمین برخورد شود.
اولاند گفت: ما به دنبال آن هستیم که حمله جدید روی ندهد.
رییس جمهور فرانسه اشاره کرد که نیروهای ویژه عملیات جدیدی را آغاز کرده‌اند و وزارت کشور اعلام خواهد کرد که شرایط اضطراری برقرار خواهد شد.
اولاند تاکید کرد: عبور و مرور کاهش پیدا خواهد کرد، مرز‌ها بسته خواهد شد تا مهاجمین فرار نکنند.
وی افزود: ما می‌دانیم که مهاجمین از کجا آمده‌اند.
اولاند اضافه کرد: ما در این شرایط حساس با خانواده‌های قربانیان همدردی می‌کنیم. ما نباید بگذاریم آن‌ها ما را بترسانند… این ترس و هراس وجود دارد، اما ما ملتی هستیم که می‌توانیم از خودمان دفاع کنیم. ما بر تروریست‌ها پیروز خواهیم شد. ما هر همکاری را با نیروهای امنیتی انجام خواهیم داد تا از ملتمان دفاع کنیم.

حملات تروریستی در فرانسه

حملات تروریستی خونین در پاریس

حملات تروریستی در فرانسه

حملات تروریستی خونین در پاریس

حملات تروریستی در فرانسه

حملات تروریستی خونین در پاریس

حملات تروریستی در فرانسه

حملات تروریستی خونین در پاریس

حملات تروریستی در فرانسه

حملات تروریستی خونین در فرانسه +تصاویر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*