خانه » داعش » اخبار داعش » شروع عملیات آزادسازی سنجار زیر نظر بارزانی
loading...

شروع عملیات آزادسازی سنجار زیر نظر بارزانی

شروع عملیات آزادسازی سنجار زیر نظر بارزانی

شروع عملیات آزادسازی سنجار زیر نظر بارزانی

اخبار داعش :با پیروزی های اخیر نیروهای عراقی در نبرد با داعش مناطق زیادی از وجود این گروهک تروریستی پاک شده است که در حال حاضر عملیات آزادسازی سنجار آغاز شده است.

به گزارش میهن گرام و به نقل از شبکه اسکای نیوز، نیروهای پیشمرگ کرد در ساعات اولیه صبح امروز (پنجشنبه) عملیات آزادسازی شهر سنجار واقع در شمال عراق را که طی یک سال گذشته تحت تصرف تروریست‌های داعش بوده، آغاز کردند.

بر اساس بیانیه پیشمرگ‌های کرد، عملیات آزادسازی سنجار با هدف به دست گرفتن کنترل این شهر و خطوط کمک رسانی به تروریست‌های داعش و همچنین ایجاد منطقه حائل برای حمایت سنجار از آتش توپخانه‌ای صورت می‌گیرد.

این عملیات مستقیما زیر نظر مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق و با کمک ائتلاف ضد داعش آغاز شده است و در حال حاضر حملات هوایی و توپخانه‌ای علیه مقرهای داعش ادامه دارد.

خبرنگار سومریه نیوز اعلام کرد که در این عملیات بیش از ۷۰۰۰ نیروی پیشمرگ شرکت دارند.

در همین حال، حیدر العبادی نخست وزیر عراق، نشستی را با رهبران امنیتی و نظامی در الانبار و با حضور صهیب الراوی استاندار الانبار برگزار کرد.

در جریان این نشست مقامات عراقی در خصوص راه‌های تقویت پیروزی‌ها در این استان و آزادسازی مردم الانبار و دیگر مناطق عراقی تحت تصرف داعش مذاکره کردند.

العبادی بر اهمیت همکاری میان مردم استان الانبار و عشایر آن با نیروهای امنیتی به منظور آزادسازی این شهر از کنترل داعش تاکید کرد.

العبادی همچنین با استاندار صلاح الدین دیدار و در خصوص تحولات این استان و بازگشت آوارگان و همچنین بازسازی مناطق آزاد شده از اشغال داعش مذاکره کرد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*