خانه » داعش » اخبار داعش » شایعه پیوستن گروهی از شیعیان به طالبان
loading...

شایعه پیوستن گروهی از شیعیان به طالبان

شایعه پیوستن گروهی از شیعیان به طالبان

شایعه پیوستن گروهی از شیعیان به طالبان

اخبار داعش :همانطور که میدانید گروه های تروریستی داعش و طالبان در افغانستان حضور دارند که جنایات زیادی نیز در این کشور انجام می دهند. اکنون شایعه هایی از پیوستن گروهی از شیعیان به طالبان منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام و به نقل از ابنا :شبکه الجزیره در ادامه دروغ پراکنی و ایجاد تفرقه بین مسلمانان به تازگی ویدیویی منتشر کرد و مدعی شد که گروهی از شیعیان بامیان در مسجدی تجمع کرده، سلاح بدست گرفته و با نصب پرچم سفید بر روی سلاح ها، حمایت خود را از طالبان اعلام کرده اند.

شبکه تلویزونی الجزیره هر چند از پیوستن گروهی از هزاره ها به بامیان را به تصویر کشید اما والی بامیان گزارش این شبکه را بی اساس خواند.

«محمد طاهر زهیر» والی بامیان پیوستن گروهی از هزاره ها به طالبان را رد کرد و گفت که در ولایت تحت حاکمیت او هیچ گروه تروریستی فعالیت نمی کند.

وی در یک نشست خبری مشترک با رئیس امنیت ملی این ولایت گفت که بامیان تنها ولایت امن در سطح کشور به شمار می رود و در این ولایت هیچ گروه مخالف مسلح دولت حضور ندارد.

وی افزود: هزاره ها نه تنها طالب نبوده و نیستند که همواره قربانی افراطیت و گروه های افراطی بوده اند و ناامنی راه ها، گروگان گیری و کشتن هزاره ها توسط گروه طالبان ثابت می کند که هزاره‌ها با افکار و کردار آنها مخالف اند.

والی بامیان با تأکید بر اینکه نمی‌داند پشت پخش چنین خبری از سوی الجزیره چه دسیسه‌ای نهفته است، افزود: الجزیره با نشر چنین خبر دروغ، اذهان مردم را مغشوش کرده است.

پیش از این فعالان ولایت مرکزی کشور هشدار داده بودند که اگر دولت امنیت شاهراه های ولایت های مرکزی را برعهده نگیرد و گروگان گیری هزاره ادامه پیدا کند آنان خود مسلح شده و امنیت خود را تامین می کنند.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*