خانه » داعش » اخبار داعش » شایعه پخش ویروس ایدز توسط داعش در ایران
loading...

شایعه پخش ویروس ایدز توسط داعش در ایران

شایعه پخش ویروس ایدز توسط داعش در ایران

شایعه پخش ویروس ایدز توسط داعش در ایران

اخبار داعش :با قدرت گرفتن گروه تروریستی داعش شایعات این گروه نیز افزایش یافته است. اکنون خبرهایی از شایعه پخش ویروس ایدز توسط داعش در ایران منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام :به تازگی شایعه‌ای قدیمی دوباره در شبکه‌های مجازی منتشر شده است.

«شایعه»

به تازگی شایعه‌ای قدیمی دوباره در شبکه‌های مجازی با این مضمون که «سلام. لطفا در گروهها اعلام کنید: اگه افرادی به درب منزل شما آمدن و گفتن از طرف دانشگاه آمدیم برای تست قند خون رایگان، سریع به پلیس اطلاع دهید، چون ویروس ایدز وارد بدن افراد میکنند. لطفا اطلاع رسانی کنید. به نظر می‌رسد که از عناصر گروه داعش میباشند. .”فقط زود بفرستید توهر گروهی که هستید “هرکس که برات مهمه اینو براش بفرست. سرهنگ ….۰۹۱۲ دوستان عزیز پیام رو جدی بگیرید لطفا ً. …» منتشر شده است.

«واقعیت»

واقعیت این است که این پیام صحت ندارد و سال گذشته چنین پیامی چندبار در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود و وزارت بهداشت در همان زمان این مسئله را تکذیب کرده بود.

همچنین با پیگیری‌های خبرنگار فارس مشخص شد این شماره قریب به ۲ سال است در دسترس نیست.

نکته دیگر این که هیچ دلیلی وجود ندارد شخصی با شماره خودش چنین پیامی را آن هم در شبکه های اجتماعی منتشر کن و باید توجه کرد که اغلب درج شماره افراد در پیامها، جهت مزاحمت برای آنهاست.

گفتنی است است رئیس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه انتقال ایدز از طریق تست قند خون، یک شایعه است که اساس علمی ندارد تاکید می‌کند: چند وقت قبل هم به طور رسمی این شایعه تکذیب شد که پیگیری‌های جدی درباره آن داشتیم اما هیچ گزارشی را مبنی بر مراجعه افرادی به درب منازل برای تست قند خون و انتقال ویروس ایدز دریافت نکردیم. ضمن اینکه به لحاظ علمی و پزشکی، امکان انتقال ویروس اچ.آی.وی از طریق سر سرنگ یا دستگاه تست قند خون وجود ندارد.
منبع: خبرگزاری فارس

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*