خانه » داعش » اخبار داعش » مذاکره داعش و النصره برای اتحاد
loading...

مذاکره داعش و النصره برای اتحاد

مذاکره داعش و النصره برای اتحاد

مذاکره داعش و النصره برای اتحاد

اخبار داعش :دو گروه تروریستی فعال در سوریه یعنی داعش و النصره که با یکدیگر دچار مشکل شده بودند و حتی چندین تن از یکدیگر را به هلاکت رسانده بودند به نظر می رسد در حال بررسی اتحاد هستند.

ایگور کوناشنکو، سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه از نشست‌هایی بین عناصر گروه‌های تروریستی داعش و جبهه‌النصره برای ائتلاف علیه بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه خبر داد.
خبرگزاری اینترفکس روسیه با اعلام این خبر از قول سخنگوی وزیر دفاع این کشور افزود اطلاعات گردآوری شده توسط نهادهای اطلاعاتی مسکو نشان می‌دهد دو گروه تروریستی یاد شده مذاکراتی را برای بررسی ادغامشان و قرار گرفتن در جبهه‌ای واحد علیه نیروهای ارتش سوریه برگزار کرده‌اند.
کوناشنکو، روز چهارشنبه گفت چندین واحد فرماندهی جبهه‌النصره و داعش در این گفت‌وگوها حضور داشته‌اند. وزارت دفاع روسیه بر این باور است که این مذاکرات با هدف تشکیل ائتلافی جهت جلوگیری از حمله ارتش سوریه به گروه‌های تروریستی انجام شده است.
گروه تروریستی جبهه‌النصره که با القاعده اعلام بیعت کرده اوایل سال ۲۰۱۲، یک سال بعد از آغاز ناآرامی‌ها در سوریه تشکیل شد و در ابتدا با داعش همکاری کرد. اما در سال ۲۰۱۳ دو گروه از یکدیگر جدا شده و درگیری مسلحانه با یکدیگر را آغاز کردند.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*