خانه » داعش » اخبار داعش » بالا رفتن آمار ازدواج دختران سوری در ترکیه
loading...

بالا رفتن آمار ازدواج دختران سوری در ترکیه

بالا رفتن آمار ازدواج دختران سوری در ترکیه

بالا رفتن آمار ازدواج دختران سوری در ترکیه

اخبار داعش :همانطور که میدانید حمله گروه های تروریستی از جمله داعش به نقاط مختلف سوریه باعث آواره شدن تعداد زیادی از مردم این کشور شده است که به کشورهای مختلف سفر کرده اند.

به گزارش میهن گرام : ادارۀ آمار ترکیه اعلام کرد که بیشترین آمار ازدواج مردان این کشور با عروس‌های خارجی در سال ۲۰۱۵ مربوط به دختران سوری است.

روزنامه حریت ترکیه با انتشار این آمار خاطرنشان کرد، تعداد دختران سوری که با مردان ترکیه‌ای ازدواج کرده‌اند به ۳۵۶۹ نفر رسیده است، که این رقم معادل ۱۹ درصد از ۲۲ هزار عروس خارجی در این کشور است.

این درحالی است که طی سال‌های گذشته، زنان آلمانی همواره این رکورد را در ترکیه در اختیار داشتند.

سایت السومریه به نقل از این روزنامه ترکیه ای خاطرنشان کرد، در سال ۲۰۱۵ نسبت زنان آلمانی که با مردان ترکیه‌ای ازدواج کرده‌اند به ۱۴٫۳ درصد رسید.

در این فهرست، آمار ازدواج زنان آذربایجانی ۸٫۸ درصد و روس ۸٫۱ درصد اعلام شده است.

پس از این کشورها، زنان مغربی با ۳۲۷ عروس در پایین‌ترین جایگاه قرار دارند

“سلمی الدمشقیه” پژوهشگر سوری، دلیل افزایش ازدواج دختران سوریه ای با مردان ترکیه‌ای را روابط تاریخی مردم دو کشور همسایه دانست.

وی افزود: اگر ازدواج با دختران سوری نخستین ازدواج باشد، به صورت رسمی در یکی از دادگاه‌های این کشور انجام می‌شود و قانون هیچ مخالفتی با آن ندارد.

الدمشقیه خاطرنشان کرد: زن سوری اداره زندگی را به همسر خود می‌سپارد ولی زن ترکیه‌ای زیر بار این مسأله نمی‌رود و در صورت طلاق دارایی‌ها تقسیم می‌شود.

الدمشقیه تأکید کرد که “قانون ازدواج با زنان سوری” در ترکیه مردان این کشور را به این ازدواج تشویق می کند، زیرا طبق قانون مذکور مهریه ای به ارزش ۱۰۰۰ تا ۱۸۰۰ دلار ثبت می‌‌شود که در صورت طلاق مرد باید آن را به همسرش بدهد، و مرد ترکیه‌ای از ازدواج دوباره با زنان سوریه‌ای منع می‌شود.

بر اساس آمار مؤسسات محلی ترکیه‌ای، حدود ۳ میلیون آوارۀ سوری در این کشور هستند که ۴ هزار نفر آنان اجازه کار دارند.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*