خانه » داعش » اخبار داعش » دعوت روسیه از ژاپن برای حضور در بحران حلب
loading...

دعوت روسیه از ژاپن برای حضور در بحران حلب

دعوت روسیه از ژاپن برای حضور در بحران حلب

دعوت روسیه از ژاپن برای حضور در بحران حلب

اخبار داعش :قدرت گرفتن گروه های تروریستی همچون داعش در سوریه باعث به وجود آمدن بحران شدیدی در این کشور شده است. اکنون خبرهایی از دعوت روسیه از ژاپن برای حضور در بحران حلب منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام و به نقل از ابنا :سرویس اطلاع رسانی وزارت دفاع روسیه روز جمعه اعلام کرد: معاون وزیر دفاع این کشور از مقامات نظامی و ارتش ژاپن برای حضور در بحران حلب و ارسال کمک های بشردوستانه دعوت به عمل آورد.

این سرویس خبری اظهار داشت: «آناتولی آنتانوف» پنجشنبه گذشته در دیدار با فرستاده تام الاختیار دولت ژاپن در روسیه، این درخواست را مطرح کرد و از «تویهیسا کوزوکی» خواست تا این درخواست را با مقامات کشورش در میان بگذارد.

در این دیدار که بین مقامات روسی و ژاپنی در مسکو صورت گرفت، معاون وزیر دفاع روسیه پس از تشریح اوضاع در حلب و اقداماتی که تاکنون برای آزادی سازی کامل این شهر از دست گروه های تروریستی تکفیری صورت گرفته است، خواستار همکاری نزدیک توکیو و مسکو در این باره شد.

به گفته سرویس اطلاع رسانی وزارت دفاع روسیه، در این گفتگو ها، تنها از مقامات ژاپنی خواسته شده تا در زمینه ارسال و انتقال کمک های بشردوستانه به ساکنین شهر حلب، همکاری نماید.

کشور ژاپن از کشورهای پیشرو در ارسال کمک های بشردوستانه به عراق و سوریه محسوب می شود و تاکنون کمک های مالی و غذایی قابل توجهی را به این دو کشور جنگ زده ارسال نموده است.

شایان ذکر است، در توافقاتی که بین دمشق – مسکو در زمینه همکاری های بشر دوستانه در حلب صورت گرفت، پس از تکمیل حلقه محاصره این شهر، مواد غذایی و دارویی مورد نیاز شهروندان این شهر در محاصره، تامین و در طول سه ساعتی که در طول شبانه روز برای رفت و آمد کاروان های حامل کمک های بشردوستانه به این شهر در نظر گرفته شده است، به داخل شهر انتقال یافته و در اختیار مردم شهر حلب قرار می گیرد.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*