خانه » داعش » اخبار داعش » انفجار خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی مرز ترکیه و ایران
loading...

انفجار خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی مرز ترکیه و ایران

انفجار خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی مرز ترکیه و ایران

انفجار خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی مرز ترکیه و ایران

اخبار داعش :کشور ترکیه همچنان درگیر گروه های تروریستی همچون داعش و پ ک ک می باشد که با انفجار های پی در پی کشور ترکیه را نا امن کرده اند. اکنون خبرهایی از انفجار خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی مرز ترکیه و ایران منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام :منابع خبری از انفجار یک دستگاه خودروی بمب‌گذاری‌شده در محوطه بیرونی یک مرکز پلیس در شهر «وان» ترکیه در نزدیکی مرز این کشور با ایران خبر داده‌اند.

روزنامه حریت ترکیه می‌گوید در این حادثه ۳ نفر کشته شده و حدود ۴۰ نفر زخمی‌ شده‌اند.

مقام‌های محلی هنوز درباره عوامل احتمالی این حمله اظهارنظر نکرده‌اند اما ساکنان منطقه، گروه پ‌ک‌ک را عامل حمله می‌دانند.

گفته می‌شود انفجار ناشی از حمله عناصر حزب کارگران ترکیه پ‌ک‌ک با استفاده از کامیون حامل مواد منفجره به مرکز پلیس در یکی از نقاط مهم شهر وان بوده است.

به دنبال وقوع این انفجار، دهها دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شده و نیروهای امنیتی نیز عملیات گسترده ای را در منطقه علیه مهاجمان آغاز کرده اند.

هنوز از عوامل این حمله اطلاعاتی در دست نیست؛ اما شبه نظامیان کرد بارها پاسگاههای پلیس و سایر پایگاههای نیروهای امنیتی را با انفجار خودروهای بمب گذاری شده مورد حمله قرار داده اند.

گفتنی است که به دنبال نقض آتش بس میان دولت ترکیه و شبه نظامیان پ ک ک در ژوئیه سال گذشته، منطقه کردنشین جنوب شرقی ترکیه تاکنون بارها شاهد درگیریهای خشونت آمیز بوده است.

هفته گذشته نیز در دو انفجار همزمان در شهر سور از توابع دیاربکر شش نفر از نیروهای دولتی کشته و ۲۱ نفر دیگر زخمی شدند که چهار نفر آنها را پلیس تشکیل می داد.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*