خانه » داعش » اخبار داعش » دستگیری سه خواهر سعودی عضو داعش در لبنان
loading...

دستگیری سه خواهر سعودی عضو داعش در لبنان

دستگیری سه خواهر سعودی عضو داعش در لبنان

دستگیری سه خواهر سعودی عضو داعش در لبنان

اخبار داعش :همانطور که میدانید گروه تروریستی داعش از کشورهای مختلف از جمله سعودی ها عضو گیری میکند. اکنون خبرهایی از دستگیری سه خواهر سعودی عضو داعش در لبنان منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام و به نقل از ابنا :رسانه های محلی لبنان از دستگیری سه خواهر عربستانی عضو داعش که سعی داشتند از طریق خاک لبنان خود را به سوریه و مناطق تحت اشغال داعش برسانند، خبر دادند.

سخنگوی وزارت کشور عربستان نیز با تایید خبر مذکور اعلام کرد: روز جمعه این سه خواهر سعودی که هفت فرزند خود را نیز به همراه داشتند، طی عملیاتی ضد تروریستی در خاک لبنان دستگیر شدند.

رسانه های سعودی نیز در این باره اظهار داشتند: در پی شکایت یکی از شهروندان سعودی مبنی بر سفر مخفیانه همسر و سه فرزندش به لبنان برای پیوستن به گروه تروریستی تکفیری داعش، مقامات امنیتی عربستان با همکاری مسئولین امنیتی لبنان و طی عملیاتی مشترک، این سه خواهر را که هفت فرزند خویش را نیز به همراه بُرده بودند، دستگیر و به ریاض بازگرداندند.

گفتنی است گزارش های منابع امنیتی عربستان حاکی از این است که تاکنون ۴۶ زن اهل عربستان سعودی به گروه تروریستی داعش در سوریه پیوسته اند.

در آخرین مورد آن که در سال ۲۰۱۵ رخ داد، یک زن ۴۰ ساله عربستانی ساکن مناطق اطراف شهر ریاض، به بهانه سفر به مکه مکرمه راهی این شهر شد ولی در میانه راه ناپدید شده و پس از مدتی با ارسال پیغامی به مادر خود، از حضور خود در سوریه و در صفوف داعش خبر داد.

شایان ذکر است، بیشترین تروریست خارجی داعش را تروریست های دو کشور عربی، یعنی عربستان سعودی و تونس تشکیل می دهند.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*