خانه » داعش » اخبار داعش » عقب‌ نشینی آمریکا از ترس داعش
loading...

عقب‌ نشینی آمریکا از ترس داعش

عقب‌ نشینی آمریکا از ترس داعش

داعش,عقب‌ نشینی آمریکا از ترس داعش

داعش : نیروهای ارتش آمریکا از ترس داعش در مصر عقب نشینی کردند.آمریکا که همواره ازش به عنوان حامی داعش و پدید آورنده گروه تروریستی داعش یاد می شود حالا خود از ترس این گروه پا به فرار گذاشته.

مقام های آمریکایی اعلام کردند که دولت اوباما بی سر و صدا در صدد بازنگری آینده سه دهه حضور نیروهای مجهز به سلاح های سبک خود در صحرای سینا به خاطر ترس از حملات داعش است.

بنوشته خبرگزاری «آسو شیتد پرس» نیروهای آمریکایی بر اساس طرح صلح «مارشال» و بعد از صلح «کمپ دیوید» در سال ۷۹ میلادی و آشتی مصر و اسرائیل به واسطه آن ، در صحرای سینای مستقر شدند و هم اینک تقویت حمایت از این نیروها یا حتی خروج آن ها جزو گزینه های موجود است.

بنابر این گزارش، حدود ۷۰۰ پرسنل یک گردان نظامی و یک واحد پشتیبانی آمریکا در منطقه یاد شده حضور داشته و بیشتر کارهای نظارتی با قابلیت کم تهاجمی را بر عهده دارند.

آسوشیتدپرس نوشت: با توجه به مجهز بودن این نیروها به تجهیزات سبک و نفربرهای زرهی، آن ها فاقد ظرفیت مقابله با نیروهای داعش یا دیگر شبه نظامیان منطقه کم جمعیت شبه جزیره سینا هستند. یک مقام دولت آمریکا در این زمینه گفت، اوباما در حال بازنگری وضعیت استقرار نیروهای آمریکایی در صحرای سینا است.

به گفته مقام های ارشد دولت آمریکا گفت وگوهایی برای افزایش ایمنی نیروهای آمریکایی در صحرای سینا با ارائه تجهیزات نظامی بیشتر مطرح است اما صحبت ‌ها بیشتر پیرامون لزوم بازگشت نیروهای حافظ صلح آمریکا به کشور می‌باشد.

آسوشیتدپرس در خاتمه نوشت: ممکن است نیروهای داعش عقب نشینی آمریکا از سینا را پیروزی اعلام کنند و متحدان منطقه ای آمریکا که بابت توافق هسته‌ای این کشور با ایران و محدودیت های حضور نظامی آمریکا در عراق و سوریه مضطرب هستند شاید این عقب نشینی آمریکا را دلیلی بر این مضمون بدانند که باراک اوباما خواهان خروج از خاورمیانه است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*